نشست اضطراری برای بررسی بحران کرونای انگلیسی

به گزارش مجله اینمن، دفتر نخست وزیری انگلیس برای بررسی بحران حمل و نقلی ناشی از مشاهده ویروس جدید کرونا نشست اضطراری برگزار می کند.

نشست اضطراری برای بررسی بحران کرونای انگلیسی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، دفتر نخست وزیری انگلیس امروز دوشنبه جلسه اضطراری را برای بررسی شرایط بوجوده آمده ناشی از مشاهده ویروس جدید کرونا در این کشور برگزار می کند.

به گزارش رویترز سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس گفت بوریس جانسون امروز در نشستی اضطراری موضوع سفر های بین المللی و بویژه حمل و نقل به داخل و خارج از این کشور را که به سرعت متاثر از خبر های ناشی از کشف ویروس کرونا جدید قرار گرفته، مورد بررسی قرار می دهد.

پیشتر نخست وزیر انگلیس گفت محدودیت های جدید ویروس کرونا را به ویژه در لندن و جنوب شرقی انگلیس برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید در سراسر کشور در نظر گرفته است.

پس از انتشار خبر مشاهده گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس، بسیاری از کشور های اروپایی مرز های خود را به روی این کشور بسته و پرواز های خود از و به انگلیس را به حالت تعلیق درآوردند. کشور های آرژانتین، ترکیه و عربستان نیز گفت پرواز های ورودی هواپیما ها از انگلیس را ممنوع می کند. همچنین کانادا از روز دوشنبه سفر هوایی خود را از انگلیس متوقف می کند.

وزیر بهداشت انگلیس 14 دسامبر گفت که نوع جدیدی از ویروس کرونا ویروس سارس کووید-2 در کشور کشف شده است که در حال گسترش سریعتر از شکل اصلی اش است. وی گفت: ویروس به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و بنابراین مسری تر است. این مقام انگلیسی روز گذشته گفت ویروس جدید کرونا از کنترل خارج شده است.

سازمان بهداشت جهانی پیشتر گفت نوع جدیدی از ویروس کرونا که قبلا در انگلیس پیدا شده بود در هلند، دانمارک و استرالیا، ایتالیا مشاهده شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1422

به "نشست اضطراری برای بررسی بحران کرونای انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست اضطراری برای بررسی بحران کرونای انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید