نیمی از بچه ها زیر 5 سال یمنی از سوء تغذیه شدید رنج خواهند برد

به گزارش اینمن، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، شماری از سازمان های وابسته به سازمان ملل متحد از جمله فائو، یونیسف، برنامه جهانی غذا و سازمان بهداشت جهانی نسبت به شرایط موجود در یمن هشدار دادند.

نیمی از بچه ها زیر 5 سال یمنی از سوء تغذیه شدید رنج خواهند برد

بنا بر اعلام این سازمان ها، نیمی از بچه ها زیر 5 سال یمن (رقمی حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر) در امسال میلادی (2021) از سوء تغذیه رنج خواهند برد و صدها هزار نفر از آنها احتمالاً به دلیل کمبود یاری های بشردوستانه جان خود را از دست خواهند داد.

سازمانهای مذکور در بیانیه ای مشترک با اعلام این خبر افزودند: پیش بینی می گردد 400 هزار نفر از بچه ها یمنی در صورتی که یاری های فوری دریافت ننمایند، بر اثر سوءتغذیه شدید جان خود را از دست بدهند.

در ادامه بیانیه گفته شده است که پیش بینی می گردد در امسال میلادی حدود یک میلیون و 200 هزار زن باردار یا شیرده در یمن از سوء تغذیه شدید رنج ببرد.

یکی از مسئولان یونیسف در این رابطه گفت: هر روزی که می گذرد اگر اقدامی صورت نگیرد، بچه ها بیشتری در یمن از بین خواهند رفت. سازمان های بین المللی باید بتوانند بدون هر گونه موانع، یاری های انسانی خود را به یمن ارسال نمایند.

عربستان به همراه امارات متحده عربی و بعضی کشورهای دیگر عربی ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی، تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما ظرف پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طول این سال ها، هزاران شهروند یمن که بیشتر آنان را زنان و بچه ها تشکیل می دهند، بر اثر حملات هوایی جنگنده های سعودی شهید شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1549

به "نیمی از بچه ها زیر 5 سال یمنی از سوء تغذیه شدید رنج خواهند برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از بچه ها زیر 5 سال یمنی از سوء تغذیه شدید رنج خواهند برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید