واکنش ایمنی بدن نوزادان در برابر کرونا قویتر است

به گزارش اینمن، خبرگزاری خبرنگاران- نتایج یک آنالیز جدید در انگلیس نشان می دهد که بدن نوزادان در برابر بیماری کووید-19 واکنش ایمنی قوی تری نسبت به سایر گروه های سنی نشان می دهد.

واکنش ایمنی بدن نوزادان در برابر کرونا قویتر است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، متخصصان انگلیسی در یک مطالعه نسبتا کوچک دریافتند که بدن نوزادان برای مقابله با کروناویروسِ عامل بیماری کووید-19، واکنش ایمنی قوی تری از بزرگسالان نشان می دهد.

در این آنالیز، متخصصان سیستم ایمنی بدن چهار نوزاد زیر سه ماهه را که به بیماری کووید-19 مبتلا و بهبود پیدا نموده بودند مورد ارزیابی قرار داده و نتایج بدست آمده را با بزرگسالان بهبودیافته از این بیماری مقایسه کردند.

متخصصان انگلیسی دریافتند: بدن نوزادان در مقایسه با بزرگسالان، سطح بالاتری از آنتی بادی ها و سلول های ایمنی را فراوری می نماید که می تواند در برابر بیماری کووید-19 مصونیت بالایی ایجاد کند.

به گفته آنها، به همین دلیل است که به نظر می رسد نوزادان قادر به مقابله با بیماری کووید-19 در دوره ای از عمر خود هستند که انتظار می رود آسیب پذیرتر باشند.

محققان انگلیسی اظهار داشتند: با انجام یک مطالعه دقیق روی نوزادانی که به نسبت در برابر بیماری کووید-19مصون شده اند، توانستیم نشان دهیم ایمنی محافظتی از نظر تشکیل آنتی بادی های خاص و سلول های ایمنی مقابله نماینده با بیماری کووید-19چگونه به نظر می رسد.

یافته های بدست آمده اطلاعات بسیار مفیدی برای طراحی واکسن های این بیماری در آینده در اختیار محققان قرار می دهد که می تواند در ایجاد ایمنی محافظتی موثر باشد.

محققان انگلیسی امیدوارند یافته های بدست آمده را روی گروه بزرگتری از نوزادان انجام دهند و همچنین واکنش ایمنی نوزادان و بزرگسالان را در زمان ابتلا به بیماری و چندین دوره پس از بهبودی مقایسه نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1720

به "واکنش ایمنی بدن نوزادان در برابر کرونا قویتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایمنی بدن نوزادان در برابر کرونا قویتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید