واکنش سعید علی حسینی به از دست دادن المپیک2020

به گزارش اینمن، به گزارش خبرنگاران، سعید علی حسینی به عنوان یکی از امیدهای کسب مدال وزنه برداری ایران در بازیهای المپیک 2020 توکیو بنا به دلایل و اتفاقات عجیبی فرصت حضور در این آوردگاه بزرگ را از دست داد. هر چند که او معتقد است با پیگیری جدی در پی کسب فرصتی دوباره برای کسب سهیمه المپیک است.

واکنش سعید علی حسینی به از دست دادن المپیک2020

سعید علی حسینی در تشریح این اتفاق که لطمه سنگینی به او و وزنه برداری ایران در المپیک 2020 توکیو محسوب می شود، گفت: متاسفانه به دلیل مصدومیت نتوانستم در رکوردگیری تیم ملی برای حضور در رقابتهای جهانی شرکت کنم. البته آسیب دیدگی من چندان جدی نبود و کادرفنی می توانست با مشورت پزشک، میزان مصدومیت مرا بررسی و بهترین تصمیم را در این خصوص اتخاذ کند. متاسفانه این چنین نشد و هم از تیم ملی خطر خوردم و به جهانی اعزام نشدم و هم حالا با این مشکل روبرو شدم.

وی افزود: کادر فنی هیچ توجهی به شرایط من نکرد و در نهایت کسی را به جای من به رقابتهای جهانی فرستاد که به رغم شعار جوانگرایی، اصلا جوان محسوب نمی شد. این وزنه بردار با 28 سال سن با شعار جوانگرایی به جای من به رقابتهای جهانی رفت در حالیکه هم در رکوردگیری داخلی و هم در مسابقات جهانی وزنه هایش را اوت کرد.

علی حسینی با رد این ادعا که می گویند او خودش از همراهی تیم ملی انصراف داده گفت: اصلا اینگونه نیست و من انصراف نداده بودم. سرمربی تیم ملی قبل از رکوردگیری به من گفت اگر در رکوردگیری شرکت نکنی از تیم ملی خط می خوری. من هم این مساله را با سرپرست فدراسیون وزنه برداری در میان گذاشتم و با او جدی صحبت کردم.

وزنه بردار فوق سنگین کشورمان ادامه داد: من از سرپرست فدراسیون کسب تکلیف کردم و او هم به من گفت بزودی با بررسی دقیق این موضوع، نتیجه مشخص و به من اعلام می شود اما در کمال تعجب بعد از دو روز گفتند تو از تیم ملی خط خوردی و دادرس به جای تو راهی رقابتهای جهانی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: البته من همچنان پیگیر بودم و بعد از بارها رفت و آمد به فدراسیون، دوباره به من اعلام کردند متاسفانه برای رقابتهای گزینشی سوئیس هم اسم مرا رد نکرده اند. در واقع با از دست دادن این میدان گزینشی از المپیک هم جا ماندم!

علی حسینی گفت: تمام اهالی وزنه برداری می دانند پیش از این هم من به دلیل مصدومیت در رکوردگیری بازیهای آسیایی حضور نداشتم، اما بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت، در بازیهای آسیایی به روی تخته رفتم و بهترین نتایج را رقم زدم. کادر فنی می توانست با برگزاری یک جلسه پزشکی، میزان آسیب دیدگی مرا بررسی و بررسی و برای حضور در مسابقات بعدی روی من برنامه ریزی کند، اما اینگونه نشد.

وی در واکنش به این موضوع که گفته می شود او بعد از مصدومیت از اردو رفته و دیگر پیگیر موضوع نبوده، گفت: این مساله یک موضوع دو طرفه است که می بایست هم از طرف من و هم از ظرف کادر فنی پیگیری می شد. کادر فنی هم باید پیگیر این مساله بود و به من اعلام می کرد خودم را برای مسابقات بعدی آماده کنم، اما کادر فنی هم خبری از من نگرفت.

وزنه بردار فوق سنگین کشورمان در پایان افزود: به رغم تمامی این اتفاقات هنوز پیگیر حل مشکل هستم اما انگار نامه ای که فدراسیون ایران به فدراسیون وزنه برداری سوئیس ارسال کرده مورد قبول واقع نشده و من هم مثل کیانوش رستمی، المپیک را از دست داده ام.

به گزارش خبرنگاران، به گفته علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری، هر چند سعید علی حسینی در نیمه اول سال در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده بود، اما باید طبق قوانین در نیمه دوم سال هم در یک مسابقه گزینشی شرکت می کرد. متاسفانه او در رقابتهای جهانی حضور نداشت و هم اکنون نیز دیر به این فکر افتاده که برای کسب سهمیه در مسابقات گزینشی شرکت کند. گویا فدراسیون وزنه برداری سوئیس هم درخواست علی حسینی را نپذیرفته تا او بتواند در مسابقات گزینشی این کشور روی تخته برود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 451

به "واکنش سعید علی حسینی به از دست دادن المپیک2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سعید علی حسینی به از دست دادن المپیک2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید