پاراتیچی: قبل از حذف از لیگ قهرمانان تصمیم به اخراج ساری گرفته بودیم، شایعه اخراجم مضحک بود

به گزارش اینمن، مدیر ورزشی باشگاه یوونتوس مدعی شد که حذف یوونتوس از لیگ قهرمانان دلیل اصلی اخراج سرمربی این تیم نبوده است و درباره انتخاب سرمربی جدید بانوی پیر هم شرح داد.

پاراتیچی: قبل از حذف از لیگ قهرمانان تصمیم به اخراج ساری گرفته بودیم، شایعه اخراجم مضحک بود

به گزارش خبرنگاران، فابیو پاراتیچی مدیر ورزشی باشگاه یوونتوس گفت که برکناری مائوریتزیو ساری از مربیگری این تیم که روز گذشته (شنبه) به وقوع پیوست، تصمیمی بوده است که مدیران باشگاه پیش از حذف بانوی پیر از لیگ قهرمانان اروپا اتخاذ کردند.

باشگاه یوونتوس کمتر از 24 ساعت پس از حذف از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ساری را در خاتمه اولین فصل حضورش در تورین اخراج و ساعاتی بعد آندره آ پیرلو هافبک سابقش را به عنوان سرمربی جدید معرفی کرد، کسی که دو هفته پیش به عنوان سرمربی زیر 23 ساله های باشگاه منصوب شده بود. پس از اخراج ساری شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه تهدید کریستیانو رونالدو به ترک یوونتوس در صورت ادامه حضور ساری در تورین یکی از دلایل اصلی اخراج سرمربی سابق ناپولی بوده است، اما پاراتیچی این موضوع را تکذیب کرد.

پاراتیچی به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: ما قبل از بازی مقابل لیون ارزیابی های مان درباره ساری را انجام داده بودیم. قبلاً هم گفته بودیم که نتیجه یک بازی ملاک ما برای معین آینده یک مربی نیست. ارزیابی های انجام شده براساس عملکرد تیم در کل فصل بوده است، نه فقط بازی مقابل لیون. تصمیم مان برای انتخاب پیرلو هم خیلی طبیعی و یک تصمیم یوونتوسی بود، چون او همان طور که هفته پیش (بعد از انتصاب پیرلو به عنوان سرمربی تیم زیر 23 ساله ها) گفتم، کسی است که در کنار ما بازی نموده و همواره با همه عوامل باشگاه در ارتباط بوده است. علاوه بر این ما باور داریم که او در راستا پیشرفت است. او خودش یک بازیکن بوده است و ما هم فکر می کنیم که او با اعتمادبه نفس می تواند موفقیت های دوران بازیگری اش را تکرار کند. آندره آ الان که مربی شده است همان ذهنیت و رویکردی را دارد که در زمان بازی اش داشت و آن فوتبالی باکیفیت و براساس سختکوشی است. هدف او ارائه سبک خاصی از فوتبال است، سبکی که معمولاً تیم های اروپایی سعی در ارائه آن دارند و توضیحاتش درباره برنامه هایی که دارد هم برای ما بسیار قانع نماینده بود. اغلب اوقات شخصیت یک فرد مهم تر از صندلی حرفه ای اوست و به همین دلیل هم ما شک نداشتیم که پیرلو شخصیت مناسبی برای راهنمایی تیم مان است.

پاراتیچی در پاسخ به این سؤال که یوونتوس چه زمانی متوجه شد که با ساری آینده ای نخواهد داشت، گفت: یک فصل فوتبال طولانی است و در طول آن ممکن است لحظات و اتفاقاتی رخ دهد که در تصمیم گیری های خاتمه فصل مؤثر باشد. پس به نتیجه رسیدن ما درباره قطع همکاری با ساری مانند یک جرقه نبوده است که در یک لحظه رخ داده باشد. در خاتمه یک فصل طولانی و حتی بعد از بردن اسکودتو به این نتیجه رسیدیم.

مدیر ورزشی باشگاه یوونتوس در پاسخ به سؤال ایلاریا دی آمیکو گزارشگر شبکه اسکای اسپورت ایتالیا (همسر جان لوئیجی بوفون) مبنی بر اینکه آیا فلسفه کاری ساری با یوونتوس سازگار نبود و به همین دلیل هم عدم اشتیاق بازیکنان به این سبک، خستگی آنها را خنثی نکرد، گفت: دقیقاً وسط هدف زدید. دقیقاً همین طور است که گفتید.

این دومین فصل متوالی است که یوونتوس سرمربی اش را با وجود قهرمانی در سری A و پس از ناکامی در اروپا اخراج می نماید. پاراتیچی اما می گوید که صرفاً ناکامی در لیگ قهرمانان دلیل اخراج دو مربی اخیر این تیم نبوده است.

وی مطرح کرد: ملاک ما برای تصمیم گیری درباره مربیان مان فقط موفقیت یا ناکامی در اروپا نیست. در خصوص برکناری مکس آلگری داستان خیلی فرق داشت. او پس از یک بازه زمانی پنج ساله رفت و دورانش در تیم ما به سر آمده بود. با این حال قبول داریم که این روزها مردم براساس موفقیت در اروپا درباره تیم های عظیم قضاوت می نمایند، آنهم خیلی عجولانه. فصل گذشته در لیگ قهرمانان ما بدون در اختیار داشتن تعدادی از بازیکنان کلیدی مان به مصاف آژاکس رفتیم. در لیگ قهرمانان این جزئیات است که سرنوشت یک تیم را رقم می زند.

پاراتیچی در خاتمه درباره شایعه اخراج وی پس از اخراج ساری تأکید کرد: از آنجایی که رئیس باشگاه بعد از بازی مان مقابل لیون از من حمایت کرد، اینکه او ساعت دو بامداد نظرش را تغییر داده باشد، عجیب به نظر می رسید. در واقع برای من کمی مضحک بود. من 10 سال است که در یوونتوس کار می کنم و با تمامی اعضای این باشگاه رابطه ای فراتر از یک رابطه صرفاً کاری و حرفه ای دارم، از آندره آ آنیلی (رئیس باشگاه) گرفته تا آخرین کارمند باشگاه. این روزها مدیران هم مانند مربیان در معرض قضاوت های عجولانه قرار دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1180

به "پاراتیچی: قبل از حذف از لیگ قهرمانان تصمیم به اخراج ساری گرفته بودیم، شایعه اخراجم مضحک بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاراتیچی: قبل از حذف از لیگ قهرمانان تصمیم به اخراج ساری گرفته بودیم، شایعه اخراجم مضحک بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید