گوگل اپلیکیشن امنیتی اپل را غیرفعال کرد

به گزارش اینمن، گوگل در اقدامی تامل برانگیز اپلیکیشن امنیتی اپل را که با استفاده از آن، کاربران متخلف و نقض کننده حریم خصوصی افراد را تشخیص می داد، به اشتباه غیرفعال کرد.

گوگل اپلیکیشن امنیتی اپل را غیرفعال کرد

به گزارش خبرنگار ، گوگل به تازگی برنامه ای را که مخصوص کاربران سیستم عامل IOS است و اپل برای رصد و شناسایی کاربران غیرمجاز و ناقضان حریم خصوصی افراد استفاده می کرد، به اشتباه غیرفعال کرد.

این برنامه که Screenwise Meter نام دارد و به تازگی نسخه اندروید آن نیز در اختیار کاربران این سیستم عامل قرار گرفته است، جهت ردیابی و شناسایی کاربرانی که با وعده های دروغین دریافت کارت های هدیه، کاربران را فریب می دهند، استفاده می شد ولی گوگل به اشتباه با خطرناک تشخیص دادن این برنامه آن را غیرفعال کرد.

گوگل با اعلام عذرخواهی خود از اپل و کاربران IOS گفت: ما تنها به فکر امنیت کاربران سیستم عامل های موبایلی هستیم و با رصد دقیق همه اپلیکیشن ها، هرگونه خطری را دفع می کنیم. حال ممکن است در میان انبوهی از خطرات گاهی مرتکب اشتباه شویم و پس از درک اشتباه خود به سرعت آن را رفع می کنیم.

گوگل از شرکت اپل خواست تا با رمزگذاری دقیق اپلیکیشن های ساخت خود، هرگونه دسترسی غیرمجاز جهت تغییر ساختار عملکردی آن را تقریباً غیرممکن کند تا سودجویان و کلاهبرداران نتوانند از این اطلاعات برای فریب کاربران و اخاذی از آن ها استفاده نمایند. گوگل از تمامی کاربران IOS و اندروید خواسته تا در صورت مواجهه با هرگونه باگ امنیتی در برنامه های موجود در فروشگاه های مجازی دانلود و نصب اپلیکیشن، سریعاً موضوع را به گوگل اطلاع دهند تا ضمن رفع سازی مشکل امنیتی یاد شده، به هر چه سالم تر شدن فضای مجازی نیز یاری گردد.

البته با وجود اعلام مراتب عذرخواهی گوگل به خاطر غیرفعال کردن Screenwise Meter، اپل به اظهارات این شرکت بی اعتنایی معناداری نشان داده که به تعبیری بسیاری از کارشناسان می تواند نشانه ناراحتی و ناخشنودی اپل از اقدام گوگل باشد. بعضی کاربران اپل معتقدند این شرکت در آینده ای نزدیک برای تلافی این عمل گوگل، اقداماتی را انجام خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 149

به "گوگل اپلیکیشن امنیتی اپل را غیرفعال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل اپلیکیشن امنیتی اپل را غیرفعال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید