آمریکا: چین سین کیانگ را به زندانی با فضای باز تبدیل نموده است!

به گزارش مجله اینمن، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه به وقت واشنگتن گزارشی منتشر کرد که در آن چین را به تعقیب و شکنجه اقلیت های مذهبی متهم نموده و مدعی شد که مقامات پکن استان سین کیانگ در غرب این کشور را حقیقتاً به یک زندان با فضای باز تبدیل نموده اند.

آمریکا: چین سین کیانگ را به زندانی با فضای باز تبدیل نموده است!

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین ایالات متحده نیز در ماه ژانویه مدعی شد که اقدام های دولت چین در سین کیانگ جنایت علیه بشریت و نسل کشی است و جانشین وی، آنتونی بلینکن نیز گفته است که با پمپئو بر سر این موضوع موافق است!

در مقابل، چین این ادعاها را رد نموده و می گوید که در حال مقابله با افراط گرایی در سین کیانگ است.

در همین ارتباط، دانیل نادل یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا در حوزه آزادی در عرصه بین المللی گفت که در کل منطقه سین کیانگ، شرایط از آنچه که چین مراکز آموزش و تعلیم شغلی می خواند، به یک زندان با فضای باز برای بازداشت اقلیت مسلمان ایغور و سایرین تبدیل شده است.

نادل در ادامه ادعا کرد که این سرکوب مسلمانان اوج دهه ها سرکوب پیروان مذهبی در چین است.

لازم به ذکر است که گزارش وزارت خارجه آمریکا در حوزه آزادی در عرصه بین الملل سالانه پیرامون آزادی های مذهبی در سرتاسر دنیا به روز رسانی می گردد.

افزون بر این اتهام زنی بی پایه و اساس، بلینکن اظهار داشت که وی همچنین بر یو هوی یک مقام چین و خانواده وی به دلیل دست داشتن در بازداشت های خودسرانه پیروان فالون گونگ ممنوعیت صدور ویزا وضع نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1650

به "آمریکا: چین سین کیانگ را به زندانی با فضای باز تبدیل نموده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: چین سین کیانگ را به زندانی با فضای باز تبدیل نموده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید