بایدن: من و پوتین باید روابط دو کشور را مدیریت کنیم، همکاری آمریکا-روسیه به نفع همه است

به گزارش مجله اینمن، رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری بعد از ملاقات با همتای روس خود گفت که بهبود روابط و توسعه همکاری ها میان آمریکا و روسیه نه تنها به نفع دو کشور بلکه به نفع همه کشورهای دنیا است.

بایدن: من و پوتین باید روابط دو کشور را مدیریت کنیم، همکاری آمریکا-روسیه به نفع همه است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب پس از ملاقات با همتای روس خود ولادیمر پوتین، در یک نشست خبری بر ضرورت توسعه همکاری ها میان دو کشور تأکید کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ابتدای نشست خبری گفت: قبل از هرچیز باید بگویم که برای من روشن است که هیچ جایگزینی برای تبادل نظری رو در رو بین سران کشورها وجود ندارد. من و رئیس جمهور پوتین وظیفه داریم که روابط میان دو کشور قدرتمند را مدیریت کنیم. روابط ما باید باثبات و قابل پیش بینی باشد.

وی اضافه کرد: من به رئیس جمهور پوتین گفتم که سیاست دولت من علیه روسیه یا هیچ کشور دیگری نیست. من فقط منافع کشورم را دنبال می کنم.

بایدن در ادامه گفت: من به رئیس جمهور پوتین گفتم که باید قواعدی بین ما وجود داشته باشد و به او گفتم که ظرفیت های زیادی برای همکاری های دوجانبه وجود دارد. این همکاری ها نه تنها به نفع دو ملت است، بلکه برای همه دنیا سودمند است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: ما درباره ثبات راهبردی و طراحی سازوکاری برای پرداختن به آن تبادل نظر کردیم. ما به طور مفصل درباره معاهدات تسلیحاتی و گام های بعدی که باید در این زمینه برداشته گردد، تبادل نظر کردیم.

وی ادامه داد: درباره ایران و ضرورت جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته ای تبادل نظر کردیم. این همه به نفع ماست و هم به نفع روسیه.

بایدن در مورد مباحث مطرح شده در ملاقات امروزش با پوتین درباره مسائل سایبری هم گفت: ما درباره حملات سایبری که به شرکت های ما اجرا شده است، تبادل نظر کردیم و من تأکید کردم که یک کشور مسئولیت پذیر اجازه نمی دهد که از خاکش به کشورهای دیگر حملات سایبری انجام گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1750

به "بایدن: من و پوتین باید روابط دو کشور را مدیریت کنیم، همکاری آمریکا-روسیه به نفع همه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: من و پوتین باید روابط دو کشور را مدیریت کنیم، همکاری آمریکا-روسیه به نفع همه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید