سردار جلالی: ولنگاری در فضای مجازی بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت های بزرگ این فضا است

به گزارش مجله اینمن، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ولنگاری در فضای مجازی بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت های بزرگ این فضا در جهت پیشرفت و تقدیم دودستی آن به دشمن برای اجرای انواع عملیات شناختی در شرایط جنگ مالی است.

سردار جلالی: ولنگاری در فضای مجازی بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت های بزرگ این فضا است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، سردار غلامرضا جلالی، با اشاره به بیانات اخیر رهبری انقلاب درخصوص ضرورت مدیریت فضای مجازی گفت: رهنمودهای رهبری عزیز در راستای استفاده حداکثری از فرصت های فضای مجازی در راستا پیشرفت و ارتقای ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی یکی از ارکان اصلی پیشرفت کشور در همه عرصه هاست، گفت: در حوزه ارائه خدمات به مردم، توسعه کسب و کارها، فضای رسانه ای و موارد دیگر، فضای سایبری یک فرصت بی انتهاست.

جلالی اضافه نمود: رهبری عزیز قریب به یک دهه است که با فرامین و رهنمودهای خود درصدد توسعه بستر بهره مندی جامع، سالم و بومی از فضای مجازی هستند که مهمترین این تدابیر راه اندازی شورای عالی فضای مجازی به عنوان یک نهاد سیاستگذار است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه فضای سایبری همچون سایر فناوری ها دو لبه فرصت و تهدید را توامان داراست، گفت: هر ملت و کشوری متناسب با الگوی های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مالی خاص خود با این پدیده مواجهه می نماید.

وی با اشاره به اینکه بعضی مدعی الگوهای توسعه غربی هستند اما الفبای مدیریتی آنها را هم رعایت نمی نمایند، اضافه نمود: اتحادیه اروپایی، چین، روسیه و حتی اخیرا بعضی کشورهای درحال توسعه همچون ترکیه درحال تدوین و اجرایی سازی الگوهای بومی در توسعه فضای مجازی هستند اما در کشور ما بعضی از پدران لیبرالیسم هم لیبرال تر شدند و حتی اجازه نمی دهند استانداردهای اخلاقی در سطح اتحادیه اروپا در حوزه محتوای غیراخلاقی و یا نشر اطلاعات و داده های غلط اعمال گردد.

جلالی با بیان اینکه همین چند وقت پیش دولت ترکیه بعضی شبکه های اجتماعی آمریکایی را ملزم به تبعیت از قوانین این کشور کرد، اضافه نمود: اگر همین حرف در ایران زده گردد مدیران لیبرال و رسانه های همسوی آنها ایران را به عقب افتادگی و عدم فهم مبانی توسعه محکوم می نمایند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با انتقاد از اینکه بعضی در کشور با پرستیژ روشنفکری به جای مدیریت فضای مجازی ولنگاری مدیریتی را در دستور کار قرار داده اند، گفت: این ولنگاری بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت های بزرگ فضای مجازی در راستا پیشرفت ایرانی اسلامی و تقدیم دودستی این فضا به دشمن برای اجرای انواع عملیاتهای شناختی در شرایط جنگ مالی است.

وی با اشاره به اینکه تقلیل الگوی حکمرانی ملی فضای مجازی به فیلترینگ و ایجاد دوقطبی های موهوم فقط از پوپولیست ها سر می زند، ادامه داد: البته شاید سابقه ناقص امنیتی بعضی مدیران فضای مجازی و بدفهمی ها باعث شده است که آنها مفهوم مدیریت را در فیلترینگ خلاصه نمایند!

جلالی با اشاره به اینکه انتظار هست دولت در ماه های سرانجامی کار خود گزارش جامعی از دستاوردهایش در حوزه مدیریت فضای مجازی متناسب با تدابیر تعیین و مصرح رهبری انقلاب ارائه نمایند، گفت: متاسفانه پروژه شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از ارکان حیاتی حکمرانی ملی فضای مجازی درگیر حواشی شده و این پروژه در لایه های توسعه خدمات و محتوا پیشرفت چندانی نداشته و حتی شورای عالی فضای مجازی هم نسبت به این شرایط منتقد است.

وی در سرانجام تاکید نمود: امیدواریم همه مسئولان کشور به حکمرانی فضای مجازی به عنوان یک مقوله مرتبط با منافع ملی نگاه نمایند و از رفتارهای سیاسی و کوتاه مدت و بعضاً انتخاباتی در این حوزه بپرهیزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1579

به "سردار جلالی: ولنگاری در فضای مجازی بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت های بزرگ این فضا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار جلالی: ولنگاری در فضای مجازی بزرگترین ظلم به مردم و ظرفیت های بزرگ این فضا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید