با شفاف سازی عملکرد مناطق آزاد از تضییع بیت المال جلوگیری شد

به گزارش مجله اینمن، تهران (پانا) - مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه مالی گفت با شفاف سازی عملکرد مناطق آزاد از تضییع بیت المال جلوگیری به عمل آمده است.

با شفاف سازی عملکرد مناطق آزاد از تضییع بیت المال جلوگیری شد

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی در ملاقات با رییس دیوان محاسبات ضمن ارائه گزارشی از فرایند اقدامات اجرا شده در راستای شفاف سازی و نشر داده ها همچنین برخط سازی فرآیندها در مناطق آزاد، اظهار کرد: نتایج به دست آمده طی پیاده سازی این اقدامات در منطقه آزاد قشم موجب فساد زدایی و کشف تخلفات و جلوگیری از تضییع بیت المال شد.

مومنی در مورد پیاده سازی آزمایشی امضاء الکترونیک مناطق آزاد که به صورت پایلوت در قشم انجام و امکان نظارت، حسابرسی و بازرسی الکترونیکی را به وجود آورده است، اضافه کرد: در صورت دریافت تاییدات مقرراتی دیوان محاسبات این مهم به سرعت در همه مناطق پیگیری و اجرایی خواهد شد.

رییس دیوان محاسبات نیز با ابراز خرسندی از گزارش ارائه شده روال در دست اقدام در جهت شفاف سازی مناطق آزاد را مثبت ارزیابی و با تایید ضرورت این اقدامات بر همراهی همکاری همه جانبه دیوان محاسبات در جهت تحقق این اهداف تاکید نمود.

در ادامه این نشست به پیشنهاد مشاور رییس جمهور و موافقت رییس دیوان محاسبات مقرر شد با آنالیز های کارشناسی ساختاری اختصاصی مناطق آزاد و ویژه برای حسابرسی و رسیدگی به موضوعات این مناطق بر مبنای حوزه های تخصصی؛ ویژگی های ساختاری و قانون چگونگی اداره این مناطق در دیوان محاسبات تشکیل و راه اندازی شود تا علاوه بر نظارت دقیق تر، طی مراحل شفاف سازی را نیز تسریع شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1588

به "با شفاف سازی عملکرد مناطق آزاد از تضییع بیت المال جلوگیری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شفاف سازی عملکرد مناطق آزاد از تضییع بیت المال جلوگیری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید