بدترین تغییر در حقوق بازنشستگان ! ، پول نمی دهیم !

به گزارش مجله اینمن، خبرنگاران: وزیر امور مالی و دارایی از طرح این وزارتخانه برای افزایش حقوق بازنشستگان به وسیله تعریف محصولات بیمه ای تازه اطلاع داد.

بدترین تغییر در حقوق بازنشستگان ! ، پول نمی دهیم !

بازنشستگان جز اقشار زحمت کش در جامعه محسوب میشوند بازنشستگان زحمت های زیادی کشیده اند بازنشستگان مدت هاست که به خاطر کم بودن حقوقشان اعتراض دارند بازنشستگان حق این را دارند که در این شرایط برترین حقوق را داشته باشند بازنشستگان حق این را دارند که در این شرایط خوب زندگی نمایند.

به گزارش خبرنگاران، سید احسان خاندوزی در انتها جلسه امشب خود با رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و مدیران عامل بزرگ ترین شرکت های بیمه ای کشور در محل وزارت اقتصاد، با بیان اینکه در این نشست، نکات بسیار خوبی در هفت محور در زمینه صنعت بیمه مطرح ومورد آنالیز نهاده شد، گفت: این محورها و به واقع، توقعات دولت برای ایجاد تحول در صنعت بیمه، متکی بر سند تحول دولت سیزدهم است.

وزیر اقتصاد یکی از محور های مورد نظر را حرکت به سمت نظارت برخط بیمه مرکزی بر شرکت های بیمه ای بیان کرد که به گفته وی، متأسفانه، در حال حاضر خیلی با شرایط مطلوب در این خصوص فاصله داریم.

وی با بیان اینکه متأسفانه گزارش های نظارتی بیمه مرکزی در حال حاضر، گزارش هایی با فاصله زمانی و در برخی مواقع با دقت کم است، گفت: رئیس کل بیمه مرکزی پذیرفت که به سرعت در خصوص برخط شدن نظارت های این نهاد ناظر، تدبیری بیاندیشد.

خاندوزی حمایت از فراوری نمایندگان را از جمله دیگر محورهای نشست خود با مدیران شرکت های بیمه ای بزرگ بیان و توضیح داد: با شرایط فعلی اقتصاد ایران، نیازمند محصولات بیمه ای هستیم که شرکت های صنعتی، فراوری نمایندگان و صادر نمایندگان بتوانند ریسک های خود را به وسیله بیمه، تا حد زیادی پوشش بدهند و این در حالی است که در این زمینه اتفاقات چندان مثبتی تا به امروز رخ نداده است.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه هم سال گذشته و هم سال جاری، نقطه کانونی خواسته رهبر معظم انقلاب از اقتصاد، مسئله فراوری بوده است، در این جلسه بنا شد در زمینه محصولات بیمه ایِ یاری کارِ فراورینمایندگان به شکلی که در شرایط سختی و فشار اقتصادی و نوسانات، به کار آنها بیاید تدابیر فوری اندیشیده گردد.

وزیر اقتصاد محور دیگر مباحث جلسه مذکور را عدم اتصال بیمه های کشور به سامانه های نیروی انتظامی و اداره آگاهی و امثالهم ذکر و توضیح داد: به هر حال باید بپذیریم که یکی از منافذ فساد و سؤاستفاده در بخش بیمه ای کشور همین عدم اتصال سامانه های بیمه ای به سامانه نیروی انتظامی و پلیس است.

اتصال سامانه های بیمه ای به پلیس

وی اضافه نمود: در این جلسه مقرر شد، تدابیر فوری اندیشیده گردد و با مذاکراتی که با فرماندهی محترم ناجا خواهیم داشت به سرعت کار اتصال سامانه ها، که باید خیلی پیش از این رخ می داد، پیش برود.

وزیر اقتصاد با اشاره به تعاملات موجود بین دستگاه های دولتی، نظارتی و نیروی انتظامی، ابراز امیدواری کرد: اولین خبرخوشی که مردم خواهند شنید، در خصوص حرکت به سمت دیجیتالی شدن بسیاری از کروکی هایی باشد که باید به وسیله سامانه نیروی انتظامی به دست صنعت بیمه برسد.

خاندوزی آنالیز راهکارها و برنامه های اجرایی مربوط به تحقق تحولات دیجیتال را به عنوان محوری دیگر از موارد مطرح شده در جلسه بیان کرد که بنابر اعلام وی، مقرر شد،بیمه ها گزارش های عملکردی نو خود را در این زمینه، در جلسات آینده ارائه دهند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود مسئله فراگیری اقتصادی در صنعت بیمه را امری دارای اهمیت بسیار توصیف کرد و گفت: ما در کشور اقشار ضعیفی داریم که دسترسی به بیمه ندارند اما در عین حال، مسئولیت اجتماعی دارند و بیمه ها، بویژه بیمه های دولتی باید در این زمینه فعال باشند.

وی اضافه نمود: بسیاری از گروه ها به علت عدم اگاهی کامل، از گذشته، بدون بهره مندی از پوشش بیمه ای، در کسب و کار هایی فعالیت نموده اند و الان به شرایطی رسیده اند که بنظر ما باید شرکت های بیمه ای، محصولات نو را برای آنها تعریف نمایند.

خاندوزی توضیح داد: یکی از همین موارد، مسئله افزایش حقوق بازنشستگان به وسیله تعریف محصولات بیمه ای نو است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی در این زمینه هم پیشنهادی را به سرعت آماده و ارائه کند .

خاندوزی ادامه داد: یک مسئله مهم دیگر، قرار داشتن پرتفوی صنعت بیمه در خدمت فراوری است که در دولت های گذشته کمتر به این موضوع توجه شده است.

وی گفت: با توجه به تأکیدات دولت سیزدهم در حمایت از بخش های فراوری و سرمایه گذاری و بازار سرمایه، در این جلسه، مقرر شد، استراتژی استفاده از پرتفوی بیمه های دولتی در راستا فراوری، ظرف چند هفته آینده آماده گردد به نحوی که بتوانیم این صنعت را بیش از پیش در خدمت منافع فراوری نمایندکان و عامه مردم پیش ببریم.

منبع: رکنا
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1991

به "بدترین تغییر در حقوق بازنشستگان ! ، پول نمی دهیم !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین تغییر در حقوق بازنشستگان ! ، پول نمی دهیم !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید