تمدید ثبت نام مجردها در مسکن ملی

به گزارش مجله اینمن، به گزارش خبرنگاران، ثبت نام مجردها در طرح مسکن ملی تا چه زمانی تمدید شد؟

تمدید ثبت نام مجردها در مسکن ملی

به نقل از ایسنا، نام نویسی از مردان مجرد بالای 23 سال در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن (نهضت ملی مسکن) به نشانی saman.mrud.ir قرار بود امروز به انتها برسد که محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود این مهلت تا انتها سال 1400 تمدید شده است.

محموزاده دو روز قبل با اعلام اینکه سه میلیون و 179 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده اند که 320 هزار نفر از آنها مجرد هستند، شرط تمدید زمان ثبت نام مجردها را ایجاد تقاضای قابل ملاحظه عنوان نموده بود.

وی توضیح داد: برای بخش عمده ای از این تعداد یعنی بیش از سه میلیون نفر معادل 95 درصد متقاضیان مراحل پالایش سه شرطِ فرم ج، عدم مالکیت خصوصی و تاهل در ستاد صورت گرفته و فهرست افراد پالایش شده به کارتابل استان ها برای آنالیز شرط چهارم یعنی سابقه سکونت ارسال شده است. استان ها نیز در حال پالایش شرط چهارم یعنی سابقه سکونت حداقل پنج سال و یا ثبت سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن هستند که نتایج آنالیز را ثبت و به ستاد اعلام خواهند کرد.

محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا این بخش از پالایش نیز در استان ها و شهرهای نو انجام گردد و به زودی به اتمام برسد. برای آن دسته ای از متقاضیان که شرط چهارم نیز احراز گردد با پیامک اطلاع رسانی خواهد شد و افراد واجد شرایط به شکل الکترونیکی به بانک معرفی می شوند تا برای آنها حساب باز گردد و مراحل خود را طی نمایند.

ثبت نام خودمالکان در طرح نهضت ملی مسکن

محمودزاده درخصوص ثبت نام خودمالکان و معرفی آنها به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن اعلام نمود: تقاضای بیش از 58 هزار مالک برای دریافت تسهیلات خودمالکی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت و به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی شده اند.

بنابراین گزارش، قانون جهش فراوری و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) مصوب 17 مردادماه 1400 یکی از برنامه های کلان دولت سیزدهم محسوب می گردد. دولت با تلفیق دو طرح نهضت ملی مسکن و اقدام ملی مسکن میخواهد چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال احداث کند. بانک ها موظف شده اند سالیانه 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح جهش فراوری و تامین مسکن اختصاص دهند. طبق آخرین آماری که وزارت راه و شهرسازی ارایه داده تا روز 17 بهمن ماه 1400 تعداد 209 هزار و 212 واحد نهضت ملی مسکن کلنگ زنی و برای یک میلیون واحد تامین زمین شده است.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی وعده داده که تا انتها امسال 800 هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله عملیات اجرایی برسد. وام این واحدها در تهران 450 میلیون تومان، دیگر کلانشهرها 400 میلیون، مراکز استانها 350 میلیون، سایر منطقه ها شهری 300 میلیون و روستاها 250 میلیون تومان با نرخ سود حداکثر 18 درصد مشخص شده است. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن 4.7 میلیون تومان خواهد بود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2042

به "تمدید ثبت نام مجردها در مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید ثبت نام مجردها در مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید