توکیو گزینه تقابل نظامی با پکن را نادیده نمی گیرد

به گزارش اینمن، خبرنگاران: ژاپن پس از برطرف محدودیت های گسترده از ارتش این کشور و جلب حمایت آمریکا نسبت به اقدامات چین در دریای چین شرقی به شدت هشدار داد.

توکیو گزینه تقابل نظامی با پکن را نادیده نمی گیرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل اینمن به نقل از وال استریت ژورنال؛ ایتسونوری اونودرا، وزیر دفاع ژاپن روز اظهار داشت که کشورش درصورتی که چین نظم موجود در آبهای مورد مناقشه دو کشور را برهم بزند با پاسخی سخت روبرو خواهد شد. این اظهار نظر وزیر دفاع ژاپن همزمان با کاهش محدودیت ها بر ارتش این کشور انجام شده است.

اونودرا، که در مرکز مطالعات راهبردی و بین الملل واشنگتن سخنرانی می کرد اظهار داشت که ژاپن به دنبال درگیری با ژاپن نیست. وی همچنین به این مطلب اشاره نمود که کوشش های برای بهبود ارتباطات دریایی میان توکیو و پکن با افزایش تنش میان دو کشور از سوی چین به صورت یکجانبه متوقف شده است.

وزیر دفاع ژاپن اظهار داشت هرچند کشورش به دوری از تنش تمایل دارد اما ژاپن گزینه تقابل را نادیده نمی گیرد. وی در ادامه اضافه کرد که توکیو تاکید نموده است کوشش برای تغییر وضعیت در منطقه با استفاده از زور را نخواهد پذیرفت.

این اظهارات درحالی مطرح شده است که روز گذشته دولت ژاپن از برطرف محدودیت های گسترده ارتش این کشور اطلاع داد. این تصمیم دولت ژاپن با حمایت گسترده آمریکا روبرو شد. چاگ هیگل، وزیر دفاع آمریکا در این باره گفت: ژاپن و آمریکا قادر خواهند بود همکاری بیشتری در حوزه امنیت دریایی، یاری های بشردوستانه و حوزه های دیگر داشته باشند.

ایتسونوری اونودرا، وزیر دفاع ژاپن نیز اظهار داشت که هیگل از افزایش نقش ژاپن در اتحاد میان دو کشور و همچنین مشارکت توکیو در صلح و ثبات منطقه ای حمایت می نماید.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 438

به "توکیو گزینه تقابل نظامی با پکن را نادیده نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکیو گزینه تقابل نظامی با پکن را نادیده نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید