جایزه شهید آوینی پذیرای 297 فیلم مستند شد

به گزارش اینمن، خبرگزاری خبرنگاران- امسال از مجموع 871 فیلم مستندی که در دبیرخانه جشنواره سینما حقیقت ثبت شده است ، 297 فیلم، متقاضی حضور در بخش جایزه شهید آوینی شدند.

جایزه شهید آوینی پذیرای 297 فیلم مستند شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینما حقیقت ، با انتها یافتن مهلت ارائه فیلم به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، کارگردانان 297 فیلم همزمان با بخش مسابقه ملی این رویداد، متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جایزه شهید آوینی نیز شده اند که همه ساله به عنوان بخش ویژه سینما حقیقت برگزار می شود.

جایزه شهید آوینی ویژه نمایش و تقدیر از فیلم های مستند منتخب حوزه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه است که برای هفتمین سال متوالی، به عنوان بخش ویژه جشنواره بین المللی سینماحقیقت برگزار خواهد شد.

امسال از جمع 871 فیلم مستندی که در دبیرخانه جشنواره سینما حقیقت ثبت شده است ، 297 فیلم متقاضی حضور در بخش جایزه شهید آوینی هم شده اند به این معنا، 34 درصد این آثار یا یک سوم فیلم هایی که از ابتدای سال 98 تولید و به سینما حقیقت ارائه شده اند، با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه هستند.

جایزه شهید آوینی جشنواره سینما حقیقت از هیات انتخاب و داوری مجزایی برخوردار است و جایزه برگزیدگان این بخش هم تندیس طلایی، نقره ای و برنزی ، دیپلم افتخار و مبلغ 220، 200 و 180 میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم اول، دوم و سوم منتخب هیات داوران است.

سال گذشته سه تندیس طلایی، نقره ای و برنزی شهید آوینی به ترتیب به امیر اُصانلو کارگردان فیلم پیرمرد و خواننده، امیرحسین نوروزی کارگردان مستند خاطرات موتورسیکلت و حامد سعیدی راد کارگردان کاست تعلق گرفت.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذر 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1310

به "جایزه شهید آوینی پذیرای 297 فیلم مستند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه شهید آوینی پذیرای 297 فیلم مستند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید