خبرنگاران بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است

به گزارش مجله اینمن، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم کاهش 1.5 درجه سانتی گراد از گرمای زمین تاکید نمود و گفت آینده از آن کسانی است که در انرژی پاک سرمایه گذاری نمایند.

خبرنگاران بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است

به گزارش خبرنگاران، جو بایدن روز پنج شنبه در نشست سران بعضی از کشورها که با موضوع تغییرات آب و هوایی به میزبانی واشنگتن و به صورت مجازی برگزار گردید، این مطلب را اظهار کرد.

وی اضافه نمود: می خواهم یک زیرساخت حیاتی برای فراوری و استقرار فناوری پاک هم آنهایی که اکنون می توانیم داشته باشیم و هم آنهایی که در آینده اختراع خواهیم کرد، ایجاد کنم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ایالات متحده منتظر نمی ماند. ما نه تنها در دولت فدرال، بلکه در شهرها و ایالت های سراسر کشور، در حال تصمیم گیری برای اقدام هستیم.

بایدن با اشاره به تاثیر این اقدام بر مشاغل کوچک، مشاغل عظیم و کارگران آمریکایی، اضافه نمود: می بینم که کارخانجات ما در حال ساخت نسل بعدی وسایل نقلیه الکتریکی هستند و برق کاران در سراسر کشور برای 500 هزار ایستگاه شارژ برقی در امتداد عظیمراه های ما نصب می نمایند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا تا انتها این دهه، انتشار گازهای گلخانه ای خود را به نصف کاهش می دهد، گفت: این همان جایی است که ما به عنوان یک کشور پیش می رویم و این همان چیزی است که می توانیم برای نه تنها ایجاد رونق مالی، بلکه برای سلامت و پاکی کل کره زمین انجام دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: می دانید که این مراحل حداکثر تا سال 2050 امریکا را در راستا اقتصاد بدون فراوری گازهای گلخانه ای قرار می دهد اما واقعیت این است که آمریکا کمتر از 15 درصد فراوری گازهای گلخانه ای دنیا را دارد.

بایدن ادامه داد: همه شما کاملا درک می کنید، هیچ کشوری نمی تواند این بحران را به تنهایی حل نماید. همه ما و به ویژه آنهایی که عظیمترین اقتصادهای دنیا را نمایندگی می کنیم؛ باید قدم برداریم.

وی اضافه نمود: کسانی که اقدام می نمایند و سرمایه گذاری جسورانه ای بر مردم و آینده انرژی پاک انجام می دهند، مشاغل خوب فردا را به دست می آورند و اقتصادشان را مقاوم تر و رقابتی تر می سازند.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: دانشمندان به ما می گویند این دهه، مشخص نماینده است. این دهه ای است که باید تصمیماتی اتخاذ کنیم که از بدترین پیامدهای بحران آب و هوایی جلوگیری کند.

بایدن توضیح داد: ما باید سعی کنیم گرمای زمین را تا یک و نیم درجه سانتی گراد، کاهش دهیم. شما می دانید، دنیا بیش از 1.5 درجه به معنای آتش سوزی های مکرر و شدیدتر، سیل، خشکسالی، امواج گرما و طوفان هایی است که جوامع را متلاشی می نماید، زندگی و معیشت را از بین می برد و به طور فزاینده ای بر سلامت عمومی ما تأثیرات ناگوار می گذارد.

وی تاکید نمود: این انکار ناپذیر است؛ کشورهایی که اکنون برای ایجاد صنایع آینده اقدامی قاطع انجام می دهند، کشورهایی خواهند بود که می توانند از مزایای مالی رونق انرژی پاک آینده استفاده نمایند.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه ما باید برای مقابله با این چالش ها، سریع حرکت کنیم، گفت: ما برای میلیون ها آمریکایی در اینجا مشاغل خوبی ایجاد خواهیم کرد و پایه محکمی برای رشد آینده قرار می دهیم.

بایدن اضافه نمود: این می تواند هدف شما نیز باشد. این یک ضرورت اخلاقی و مالی، یک لحظه خطر اما یک لحظه از امکانات فوق العاده است.

@akhbaarejahan

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1628

به "خبرنگاران بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید