خطر جنگ فضایی بین آمریکا با چین و روسیه؟

به گزارش مجله اینمن، فرمانده نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا اعلام نمود روسیه می تواند ماهواره های ایالات متحده را مختل یا نابود کند.

خطر جنگ فضایی بین آمریکا با چین و روسیه؟

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

سرلشکر جان ریموند فرمانده نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا اظهار داشت روسیه و چین چنان سلاح هایی فراوری نموده اند که می تواند ماهواره های ایالات متحده را مختل یا نابود کند.

به گزارش اسپوتنیک، ریموند قبلاً در اوایل ماه مارس نیز ارزیابی مشابهی را انجام داده بود. وی در آن موقع به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود امکانات روسیه و چین در فضای کیهانی موجب نگرانی ایالات متحده می گردد. در همان زمان، وی اعلام نمود که هر دو کشور دارای سامانه های لیزری زیادی با سطح قدرت مختلف هستند که برای از بین بردن یا آسیب رساندن به ماهواره ها از زمین یا غیر فعال کردن آنها مناسب است.

سرلشکر جان ریموند در مصاحبه با واشنگتن پست گفت:فضا دقیقاً مانند هوا، زمین و دریا منطقه عملیات جنگی است و این همان چیزی است که طی چند سال گذشته واقعاً تحقق یافته که هم چین که تهدید همیشگی ما است و هم روسیه سلاح هایی فراوری نموده اند که هم می توانند ماهواره های ما را غیرفعال نمایند یا آنها را از زمین یا فضا یا از فضای مجازی نابود نمایند.

در عین حال به گفته وی هدف ایالات متحده درگیری نیست که از فضا شروع گردد یا به آن گسترش یابد. بنابراین ایالات متحده باید ازچنین رویدادی جلوگیری کند و فضای کیهانی باید برای همه امن باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1654

به "خطر جنگ فضایی بین آمریکا با چین و روسیه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر جنگ فضایی بین آمریکا با چین و روسیه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید