دهکده تفریحی زراس ، نماینده توسعه توریسم خوزستان

به گزارش مجله اینمن، این روزها به خوزستان و خوزستان گردی که فکر می کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می رسد، اقلیمی از دست رفته، گرمایی طاقت فرسا و گرد و خاکی بی رحم است که زندگی را به نظر غیر ممکن می نماید. اگر بخواهیم علت همه این اتفاقات را آنالیز کنیم، باید دقیقه ها و ساعت ها حرف بزنیم. شاید بسیاری از ما تصور واضحی از جاذبه های گردشگری خوزستان نداشته باشیم، اما گاهی با کمی جست و جو، هنوز هم می توان در این استان گرمسیر، تصویری از زیبایی و لطافت را پیدا کرد. تصویری به نام دهکده تفریحی زراس، از زیباترین جاهای دیدنی خوزستان که با تصور ذهنی ما از خوزستان به طور کلی در تضاد است و می تواند نمادی برای توسعه توریسم خوزستان باشد. با خبرنگاران همراه باشید.

دهکده تفریحی زراس ، نماینده توسعه توریسم خوزستان

سفر به سرزمین عجایب

دهکده تفریحی زراس منطقه ای دست نخورده و کمتر دیده شده در استان خوزستان است. اگر به تصاویر این منطقه نگاهی بیاندازید، بدون شک تصور خواهید کرد که در حال دیدن کردن تصویری از شمال ایران هستید، غافل از اینکه این ها جلوه ای بکر از جنوب گرما زده کشورمان است. تعجب شما هنگامی به اوج می رسد که تصاویری از کوه های برف زده این منطقه را مشاهده کنید. زراس با مه گرفتگی، نسیم خنک صبح های تابستانی، سرمای زمستان، زیبایی نارنجی رنگ پاییز و رگبارهای بی وقفه بهاری بیگانه نیست. این منطقه از دست بی رحم تغییرات جوی این استان در امان مانده است و گویی می خواهد نماینده و نشان دهنده تصویری زیبا از استانی گرد و خاک گرفته باشد. به این منطقه که سفر می کنیم، همچنان تصویری از رودهای در جریان، درختان سبز و هوایی پاک را خواهیم دید. واقعا این تکه از زمین را باید از نزدیک دید و طبیعت آن را لمس کرد.

راهنمای سفر و موقعیت جغرافیایی

این منطقه در 250 کیلومتری شمال شرقی اهواز و 39 کیلومتری سد کارون سه واقع شده است. مساحت آن 206 هکتار بوده و محدوده طرح دهکده توریستی زراس نیز در این منطقه واقع شده است. برای دسترسی به این منطقه باید از جاده 55 کیلومتری ایذه - دهدز بهره ببرید. این راه، 25 کیلومتر از طول ساحل شرقی دریاچه سد کارون 3 را طی نموده و می توان در طول مسیر از چشم انداز ها چشم نوازی بهره برد. شاید بتوان گفت که اصلی ترین علت بکر بودن و آب و هوای معتدل این منطقه، ارتفاع آن از سطح دریاست. در کمترین نقطه این ارتفاع 840 متر از سطح دریا بوده و تا 1340 متر هم می رسد.

جاذبه های گردشگری

دهکده تفریحی زراس یقینا نماینده ای شایسته برای جاهای دیدنی خوزستان و صنعت توریسم این استان است. کوه های سر به فلک کشیده منگشت، آبشار شیوند که مشرف به دهکده گردشگری بوده و چشم انداز بدیعی را به وجود آورده است و بعلاوه آبادی ها و باغ هایی که می توان انواع میوه جات سردسیری و کوهستانی را در آن مشاهده کرد. رسیدگی مناسب به منطقه و برنامه های مختلف برای توسعه آن، مطمئنا میتواند تجربه ای نو از خوزستان گردی را برای هر فردی ایجاد کند. با سفر به زراس می توان شاهد بود که جاذبه های گردشگری خوزستان همچنان حرفی برای گفتن داشته و می توان روی این استان به عنوان مقصدی برای سفرهای تفریحی حساب کرد.

جمع بندی

تصور اغلب ما از خوزستان گردی، احتمالا یکسان است، اما با کمی تحقیق می توان مکان هایی بی نظیر را در این استان پیدا کرد. نمونه این منطقه ها بکر هم میتواند زراس باشد، منطقه ای که مسلما با برنامه ریزی مناسب در حوزه توسعه توریسم خوزستان، می تواند نه تنها به ایرانی ها، بلکه به تمامی جهان معرفی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2217

به "دهکده تفریحی زراس ، نماینده توسعه توریسم خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده تفریحی زراس ، نماینده توسعه توریسم خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید