رئیس اداره میراث فرهنگی شهرضا معرفی گشت

به گزارش اینمن، در مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان و جمعی از مسئولان این استان که عصر یکشنبه 15 تیر 99 برگزار گشت، رئیس جدید اداره میراث فرهنگی شهرستان شهرضا معرفی گشت.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرضا معرفی گشت

به گزارش اینمن به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، در این مراسم که ناصر اسدی فرماندار شهرضا نیز حضور داشت، سجاد افشاری به عنوان رئیس جدید اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان معرفی گشت و از تلاش های مهدی میرحاج قدردانی به عمل آمد.

فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در این مراسم گفت: محور جنوب استان اصفهان که شامل شهرستان های مبارکه، دهاقان، شهرضا و سمیرم است، از یک سو به دلیل قرار دریافت در دامنه های سلسله جبال زاگرس و از سوی دیگر به دلیل عبور شاهراه بزرگ ارتباطی شمال به جنوب کشور از این منطقه، از ظرفیت های فراوانی به منظور توسعه از منظر صنعت گردشگری برخوردار است.

او اضافه کرد: در پنج سال گذشته، تمام تلاش های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، معطوف به توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان و تمرکززدایی از مرکز استان بوده است، لذا خرسندیم که به آگاهی برسانیم، امروز همه مردم استان اصفهان، به صورت یکسان از مواهب صنعت گردشگری بهره مند هستند.

الهیاری در ادامه سخنانش با اشاره به توسعه اقامتگاه های بوم گردی در استان گفت: یکی از سیاست های ما در زمینه حمایت از مردم محلی در راستای بهره مندی از اقتصاد گردشگری، حمایت از توسعه اقامتگاه های بوم گردی شهرهای کوچک و روستاها است، لذا امروز استان اصفهان با دارا بودن 444 اقامتگاه بوم گردی، دارای رتبه ممتاز کشوری در این حوزه است.

شهرستان شهرضا که در گذشته قمشه نامیده می شد، با پیشینه تاریخی 2هزار ساله در محور جنوب استان اصفهان واقع شده است. از جمله معروف ترین جاذبه های این شهرستان می توان به امام زاده شاه رضا(ع)، مسجد جامع شهرضا، بازار تاریخی شهرضا، سد قتلغ شاه شهرضا، قدم گاه خواجه نظر و مسجد حاج عبدالحمید اشاره کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1129

به "رئیس اداره میراث فرهنگی شهرضا معرفی گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اداره میراث فرهنگی شهرضا معرفی گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید