سازمان ملل: 16 میلیون یمنی از گرسنگی رنج می برند خبرنگاران

به گزارش مجله اینمن، سازمان ملل متحد اظهار داشت بیش از نیمی از جمعیت یمن از گرسنگی رنج می برند.

سازمان ملل: 16 میلیون یمنی از گرسنگی رنج می برند خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد در اطلاعاتی جدیدی که درباره جنگ ویرانگر آل سعود و متحدانش علیه ملت یمن و پیامدهای آن منتشر کرده است، درباره بروز قحطی در یمن هشدار داده و آورده است حدود 16 میلیون یمنی یعنی بیش از نیمی از ساکنان یمن از گرسنگی رنج می برند.

سازمان ملل خاطر نشان کرده است که حدود 80 درصد یمنی ها به کمک نیاز دارند و 400 کودک زیر پنج سال از سوء تغذیه شدید رنج می برند.

از سوی دیگر 12 سازمان امداد رسانی از جمله آکسفام و هیئت نجات کودکی هشدار داده اند که دو میلیون و سیصد هزار کودک زیر پنج سال در یمن در صورتی که دولتها کمکهای مالی را افزایش ندهند، با گرسنگی روبرو خواهند شد.

رژیم سعودی و متحدانش با حمایت کامل آمریکا و اروپا، جنگ ویرانگری را از مارس 2015(6 فروردین 1394) علیه ملت یمن به راه انداخته و انواع سلاحهای مرگبار را به کار گرفته است که تا به امروز دهها هزار غیرنظامی بی دفاع شهید و صدها هزار نفر زخمی شده اند و ویرانی گسترده ای در تاسیسات زیربنایی به بار آمده است و علاوه بر آن محاصره ظالمانه یمن سبب محروم شدن ملت این کشور از نیازهای اساسی اش از جمله دارو و غذا و بروز بزرگترین فاجعه انسانی در این کشور شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1578

به "سازمان ملل: 16 میلیون یمنی از گرسنگی رنج می برند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: 16 میلیون یمنی از گرسنگی رنج می برند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید