سیارک ماسک دار در حال نزدیک شدن به زمین

به گزارش اینمن، سیارک مذکور 29 آوریل(10 اردیبهشت) در فاصله سه میلیون و 908 هزار و 791 مایلی و با سرعت 19 هزار و 461 مایل بر ساعت از کنار زمین عبور خواهد نمود.

سیارک ماسک دار در حال نزدیک شدن به زمین

بنا بر گفته دانشمندان این سیارک تقریبا دو کیلومتر قطر دارد و هر 4.1 ساعت یک بار می چرخد. نکته جالب درباره سیارک مذکور این است که در تصویری که از این سیارک منتشر شده به نظر می رسد این سیارک همانند انسان ها در این زمان(شیوع ویروس کرونا) ماسک به صورت دارد!

تصویر مذکور توسط رصدخانه آرسیبو(Arecibo Observatory) در پورتوریکو ثبت شده است.

آن ویرکی(Anne Virkki) رئیس رادارهای سیاره ای رصدخانه آرسیبو گفت: ویژگی های توپوگرافی در مقیاس کوچک مانند تپه ها و برآمدگی های انتهای سیارک 1998 OR2 از نظر علمی بسیار جذاب هستند. اما از آنجا که همه ما اکنون به فکر بیماری کووید-19 هستیم این ویژگی ها باعث شده تا تصور کنیم این سیارک نیز همانند ما انسان ها ماسک گذاشته است.

طبق گزارش ها، این سیارک با فاصله 6.3 میلیون کیلومتری از کنار زمین عبور خواهد نمود و جای نگرانی نیست چرا که این سیارک تهدیدی برای زمین محسوب نمی گردد.

فلاویان وندیتی(Flaviane Venditti) دانشمند تحقیقاتی این رصدخانه گفت: اندازه گیری های رادار به ما این امکان را می دهد تا دقیق تر بدانیم که سیارک در آینده در کجا قرار خواهد گرفت و در آن موقع از زمین چقدر فاصله خواهد داشت. در سال 2079، سیارک 1998 OR2 نیز مجددا این سیارک از کنار زمین عبور خواهد نمود اما در آن موقع حدود 3.5 برابر نزدیک تر از آن فاصله ای که سال جاری از زمین دارد را خواهد داشت. بنابراین شناخت دقیق مدار آن بسیار مهم است.

منبع : ایسنا

منبع: آی تابناک
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1021

به "سیارک ماسک دار در حال نزدیک شدن به زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیارک ماسک دار در حال نزدیک شدن به زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید