موافقت شورای عالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام خبرنگاران

به گزارش مجله اینمن، شورای عالی شهرسازی در نشست بهمن ماه سال جاری خود با اجرای طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام تهران موافقت کرد.

موافقت شورای عالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام خبرنگاران

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: در جلسه 13 بهمن 1399 این شورای عالی، ‬ طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام با توجه به صورت جلسه شماره 609، 28 مهر ماه 1399‬ کمیسیون ماده 5 تهران مورد آنالیز نهاده شد.

این شورای عالی می افزاید: ضمن امعان نظر به صورت جلسه 1 بهمن ماه 1399 کمیته فنی یک، طرح مذکور با تأکید بر رعایت موارد زیر به تصویب رسید:

1. با عنایت به ممیزی صورت گرفته در محدوده طرح مقرر گشت کلیه اراضی و املاک با مساحت بیش از یک هکتار تحت لایه ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران در سند پهنه بندی طرح مشخص و هرگونه اقدام در مورد آن بر اساس دستورالعمل تدقیق شناسایی و بهره برداری از اراضی ذخیره نوسازی شهر تهران مصوب جلسه 589 کمیسیون ماده 5 تهران 29 مهر ماه 1398 انجام گردد.

تأکید می گردد اختصاص حداقل 50 درصد از سطح عرصه های مذکور به خدمات بر اساس مفاد قسمت ج از دستورالعمل مذکور الزامی است؛ لذا ضروری است کلیه احکام و ضوابط احتمالی مغایر با این حکم از طرح حذف گردد.

تبصره: تصمیم گیری در مورد عرصه های صنعتی دارای ارزش میراث صنعتی مطابق مصوبه 22 تیر ماه 1394‬ با حفظ ارزش های میراث صنعتی انجام خواهد شد.

2. در محدوده طرح، کلیه خدمات تثبیت شده طرح تفصیلی تهران که فاقد حقوق مکتسبه می باشند، تحت پهنه 4 کدی تثبیت و از پیشنهاد پهنه سکونت یا فعالیت بر روی آن ها خودداری

گردد.

3. هر گونه احداث بنا در حریم تدقیق شده گسل های متداخل با محدوده طرح، به ضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی مصوب 1 بهمن ماه 1399 شورایعالی مستند گردد.

4. در کلیه جداول مربوط به ضوابط احداث بنا حد نصاب اندازه قطعات و عرض معبر و ضریب اختلاط سکونت برای پهنه m اضافه گردد.

5. رعایت دستورالعمل ماده 14 قانون زمین شهری تهران موضوع مصوبه 3 تیر ماه 1398 شورای عالی شهرسازی و معماری برای کلیه قطعاتی که حسب مورد باغ تشخیص داده می شوند الزامی است.

6. با عنایت به اینکه محور فداییان اسلام در طرح به عنوان الگوی خیابان کامل دیده شده است، انجام پیشنهاد های طرح در حوزه حمل و نقل منوط به تأیید مطالعات مربوطه در معاونت حمل و نقل شهرداری تهران خواهد بود.

7. با توجه به وجود نیروگاه بعثت، پمپ های بنزین و گاز و انبار های موجود در محدوده طرح، بر تکمیل ملاحظات و الزامات مربوط به پدافند غیر عامل مطابق مصوبه 11 اردیبهشت ماه 1396 شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تأکید می گردد.

موافقت با تغییر کاربری اراضی موسوم به خدمات موتوری شهرداری در خیابان فداییان اسلام از خدماتی به مسکونی

8. تغییر پهنه اراضی موسوم به خدمات موتوری شهرداری از خدمات به سکونت صرفاً در صورت تخصیص به بازآفرینی محدوده موسوم به گود باغ آذری مورد تأیید می باشد.

9. از آنجایی که کمیته موسوم به کمیته توسعه و عمران طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام فاقد صندلی تصویبی در حوزه ضوابط و مقررات طرح تفصیلی است، ضروری است کلیه موارد مرتبط با تغییر پهنه بندی یا تراکم ساختمانی که در طرح حاضر مشخص تکلیف نشده، در کمیسیون ماده 5 تهران مطرح گردد.

بدیهی است راهبری و راهنمایی طرح مذکور در چارچوب ضوابط، مقررات و پهنه های مصوب این طرح توسط کمیته مذکور بلامانع و ضروری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1534

به "موافقت شورای عالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت شورای عالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید