پکن خواهان انتها درگیری ها در سودان جنوبی شد

به گزارش اینمن، خبرنگاران: وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه ای از همه طرف های درگیر در سودان جنوبی خواست تا به خشونت های خونین سرانجام دهند.

پکن خواهان انتها درگیری ها در سودان جنوبی شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل اینمن به نقل از رویترز؛ درخواست چین برای انتها درگیری های سودان جنوبی در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل نیز با دو برابر کردن تعداد نیروهای پاسدار صلح در این کشور موافقت نموده است. بان کی مون دبیر کل سازمان ملل پیش از این خواهان افزایش تعداد نیروهای پاسدار صلح در سودان جنوبی شده بود.

بر اساس این گزارش درگیری ها در سودان جنوبی تاکنون موجب کشته شدن صدها نفر شده و بیش از 45 هزار نفر از ساکنان این کشور به مقرهای سازمان ملل پناه آورده اند. درگیری های سودان جنوبی به بیش از 10 ایالت این کشور گسترش پیدا نموده است.درگیری های سودان جنوبی به ضرر فراوری نفت این کشور نیز بوده است. فراوری و صادرات نفت 98 درصد درآمد دولت سودان جنوبی را تشکیل می دهد. درگیری ها موجب شده تا شرکت ملی نفت چین مجبور گردد تا تعدادی از کارمندان خود را از سودان جنوبی خارج کند.

معاون وزیر خارجه چین نیز تاکید نمود، پکن به دقت تحولات سودان جنوبی را زیر نظر دارد و تاثیرات منفی این بحران بر کشورهای همسایه را آنالیز می نماید.وی توضیح داد، سودان جنوبی یک دوست و شریک برای چین است، پکن از همه طرف های درگیر در سودان جنوبی می خواهد تا فورا اقدامات خصمانه را متوقف نموده و مذاکرات را شروع نمایند.

کشورهای مختلف ضمن خارج کردن اتباع خود از سودان جنوبی نسبت به سفر به این کشور هشدار داده اند. درگیری های داخلی سودان جنوبی بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان وفادار به معاون سابق رئیس جمهور به وقوع پیوسته است. رئیس جمهور سودان شورشیان را به کوشش برای کودتا متهم نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 377

به "پکن خواهان انتها درگیری ها در سودان جنوبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن خواهان انتها درگیری ها در سودان جنوبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید