کمبود 100 هزار راننده کامیون چالش عظیم زنجیره تامین فروشگاه های انگلیس در پسابرگزیت

به گزارش اینمن، انجمن حمل و نقل جاده ای انگلیس از کمبود 100 هزار راننده کامیون به اسم چالش بزرگی برای زنجیره تامین فروشگاه های این کشور در دوران پسا برگزیت خبر داده است.

کمبود 100 هزار راننده کامیون چالش عظیم زنجیره تامین فروشگاه های انگلیس در پسابرگزیت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه اتریشی استاندارد در گزارشی نوشت: انگلیس نتیجه برگزیت با کمبود حدود 100 هزار راننده کامیون روبرو شده است. زنجیره های فست فود در این کشور از مسائل عرضه شکایت دارند.

بر اساس گزارش انجمن حمل و نقل جاده ای، انگلیس با کمبود 100 هزار راننده کامیون روبرو شده که علت مهم آن مسئله برگزیت است. بسیاری رانندگان اروپایی کشور را ترک نموده اند و به علت مراحل ویزای پیچیده و گران به علت عواقب برگزیت رانندگان نو جایگزین نمی شوند.

به علت کمبود راننده کامیون مسائل عرضه در فست فودهای زنجیره ای معروف مک دونالد، ناندو و کی اف سی هم ایجاد شده است. بسیاری قفسه های سوپرمارکت ها خالی مانده است. صنعت تدارکات خواهان اخذ ویزاهای غیر بوروکراتیک برای رانندگان اروپایی و سوبسیدهای بهتر برای آزمون رانندگی شده است.

استیو مورلز، رئیس زنجیره سوپرمرکت ها در انگلیس هم اخیرا از بدترین کمبودهایی که تا به حال مشاهده نموده سخن گفته است.

فروشگاه های زنجیره ای تسکو در انگلیس هم به خاطر در پیش بودن کریسمس درباره این شرایط و کمبودها ابراز نگرانی نموده اند.

چندی پیش هم نمایندگان بخش های مالی در انگلیس اعلام کردند که کمبود راننده کامیون در تابستان می تواند به مسائل تامین و خالی شدن قفسه های سوپرمارکت ها در این کشور منجر گردد.

کار کردن به اسم راننده کامیون از زمان نهایی شدن مسئله برگزیت دیگر برای غیر انگلیسی ها جذابیتی ندارد. پیامد وقوع برگزیت این کار دشوارتر از گذشته شده است و مرزها به اروپا بسته شده اند و موانع دیوان سالارانه بالایی وجود دارد.

انگلیس پس از 47 سال عضویت، 12 دیماه 1399 به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد. دولت این کشور می گوید به توافقی درباره آینده همکاری های تجاری با اتحادیه اروپا دست یافته است. اما عملا این خروج دردسرهای زیادی را به ویژه برای انگلیس ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1802

به "کمبود 100 هزار راننده کامیون چالش عظیم زنجیره تامین فروشگاه های انگلیس در پسابرگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 100 هزار راننده کامیون چالش عظیم زنجیره تامین فروشگاه های انگلیس در پسابرگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید