تور عمان لحظه آخری: امیدواری امیرعبداللهیان نسبت به توسعه روابط مالی ایران و عمان

به گزارش مجله اینمن، وزیر امور خارجه در ملاقات همتای عمانی ابراز امیدواری کرد روابط مالی راهبردی بین ایران و عمان با کوشش دو دولت هر چه بیشتر توسعه یابد.

تور عمان لحظه آخری: امیدواری امیرعبداللهیان نسبت به توسعه روابط مالی ایران و عمان

با تور عمان لحظه آخری از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز چهارشنبه میزبان وزیر خارجه سلطنت عمان بود.

حسین امیرعبداللهیان و همتای عمانی وی بدر بن حمد البوسعیدی در این دیدار موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

دو طرف از جمله در مورد دعوت سلطان از رئیس جمهور برای سفر رسمی به عمان و برنامه ریزی مربوط به این سفر، چگونگی اجرایی شدن توافقات نشست کمیسیون مشترک مالی دو کشور که ماه گذشته با موفقیت در مسقط برگزار گردید، گفتگو کردند.

موضوعات مهم منطقه ای همانند بحران یمن و توسعه گفتگوهای منطقه ای با هدف کاهش تنش در منطقه موضوع رایزنی وزرای خارجه دو کشور بود.

امیرعبداللهیان در این دیدار تاکید نمود که با توجه به روابط ممتاز و برادرانه با سلطنت عمان نقش ویژه ای برای رایزنی های فیمابین در موضوعات مختلف مورد علاقه قائل است.

وزیر خارجه سلطنت عمان نیز ضمن مرور پروژه های مختلف توافق شده در دیدارهای قبلی هیأت های دو کشور، ابراز امیدواری کرد روابط مالی راهبردی بین دو کشور با کوشش دو دولت به حداکثر شکوفایی برسد.

وی بعلاوه با اشاره به ظرفیت های توسعه همکاری ها خواهان رایزنی های نزدیک وزارت خارجه های دو کشور شد.

امیرعبداللهیان و البوسعیدی پس از این دیدار در کنفرانس مشترک مطبوعاتی حاضر شده و برای تسلیم نامه سلطان عمان، به اتفاق راهی دیدار با رئیس جمهور شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2032

به "تور عمان لحظه آخری: امیدواری امیرعبداللهیان نسبت به توسعه روابط مالی ایران و عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان لحظه آخری: امیدواری امیرعبداللهیان نسبت به توسعه روابط مالی ایران و عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید