آنالیز فرایند اجرای طرح بازسازی در قلعه ساسانی شاهدیه

به گزارش مجله اینمن، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، آنالیز فرایند اجرای طرح بازسازی در قلعه ساسانی شاهدیه صورت گرفت.

آنالیز فرایند اجرای طرح بازسازی در قلعه ساسانی شاهدیه

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

قلعه ابرندآباد شاهدیه یکی از قلاع تاریخی شهر یزد با پیشینه ای تاریخی متعلق به دوران ساسانی است که پس از ثبت ملی هم به حال خود رها شده بود اما با اهتمام فعالان و دوستداران میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بازسازی این بنا در دستور کار نهاده شد.

شهرداری شاهدیه به اسم نهادی همراه با میراث فرهنگی در این شهر نسبت به بازسازی این بنا اقدام و بودجه ای را به این بنا اختصاص داد.

البته پیشتر هم در مورد این قلعه تاریخی، علی اصغر صمدیانی یزد معاون میراث فرهنگی استان یزد از اهتمام شهرداری برای اجرای طرحی در مورد این قلعه تاریخی تحت نظارت ضوابط میراث فرهنگی خبر داده بود.

سید علی میرنژاد شهردار شاهدیه هم پیشتر در مورد این طرح گفته بود؛ این قلعه دارای دو طرح ویژه فضای بیرونی و فضای درونی است که هر دو طرح برای حفظ و احیای این بنای تاریخی اجرا می گردد.

وی در رابطه با فضای بیرونی این قلعه هم توضیح داد: اطراف قلعه به مساحت پنج هکتار تحت نظارت مشاور ذی صلاح در حال تبدیل به یک سن روباز برای برنامه های فرهنگی و اجتماعی مختلف به ویژه برای گردشگران این شهر است.

شهردار شاهدیه از تبدیل فضای داخلی قلعه به محوطه ای ورزشی طبق ضوابط میراث فرهنگی در راستای توسعه صنعت گردشگری در این شهر تاریخی خبر می دهد.

اجرای این طرح برای قلعه تاریخی شاهدیه می تواند الگویی برای سایر بناهای تاریخی باشد و با استفاده حداکثری از ظرفیت این ابنیه در راستای توسعه گردشگری هم به حفظ بناهای تاریخی یاری گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1777

به "آنالیز فرایند اجرای طرح بازسازی در قلعه ساسانی شاهدیه" امتیاز دهید

14 کاربر به "آنالیز فرایند اجرای طرح بازسازی در قلعه ساسانی شاهدیه" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فرایند اجرای طرح بازسازی در قلعه ساسانی شاهدیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید