زرآبادی: این چه حرفی است که انقلاب حجامت شد ، آقای روحانی امیدوارم نگویید از حوادث آبان ماه اطلاع ندارید

به گزارش اینمن، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور امیدوارم نگویید که از حوادث آبانماه هم بی اطلاع هستید مگر شما نبودید که می گفتید که من سرهنگ نیستم و حقوقدان هستم حالا در مقام یک رئیس جمهور آن هم حقوقدان از حقوق این مردم دفاع کنید تا شاید التیامی بر داغ و اندوه فراوان آنان باشد.

زرآبادی: این چه حرفی است که انقلاب حجامت شد ، آقای روحانی امیدوارم نگویید از حوادث آبان ماه اطلاع ندارید

به گزارش اینمن به نقل از ایلنا، سیدحمیده زرآبادی امروز دوم دی ماه در نطق میان دستور خود گفت: هر چند تا رسیدن به شرایط ایده آل فاصله بسیار است اما دلایل بسیاری می توان برای شرایط فعلی شمرد صرف نظر از همه این اما و اگرها به واسطه تمامی کاستی ها و کمبودها، عذرخواه مردم هستم و طلب حلالیت می کنم.

نماینده مردم قزوین گفت: متاسفانه به رغم وجود شهرک های صنعتی متعدد در استان قزوین شاهد بیکاری جوانان هستیم. جوانانی که با سختی روزگار سپری می نمایند و تنها خواسته شان اشتغال است. قزوین با خاک حاصلخیز و باغستان هایش همچون نگینی بوده و امروز در سایه مدیریت مسئولان بی کفایت و منفعت طلب و به خواب رفتن دستگاه های نظارتی به محلی برای دفن پسماند و زباله دیگر استان ها تبدیل شده است.

وی ادامه داد: آلودگی هوا نیز آینده فرزندان این دیار را تهدید می نماید. آنقدر تیشه به ریشه محیط زیست زدیم به جایی رفتیم که آب فراوان و خاک حاصلخیز را با بی تدبیری نابود کردیم و فریاد کشاورزان و دامداران قزوینی را نشنیدیم.

نماینده مردم قزوین گفت: هنوز شرایط آب شهرستان ها حل نشده و در البرز مردم از کمبود امکانات درمانی رنج می برند.

این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: از جمله دلایل اصلی در محقق نشدن مطالبات، ساختار بودجه کشور است. بودجه ای کاملا وابسته به نفت و غیرشفاف و نفتی و البته تحریم های ظالمانه ای که کشور دارد ضعف در ساختار بودجه را بیشتر آشکار ساخت تا شاید از تهدیدها فرصتی بسازیم و ایجاد عدالت و رشد مالی در ساختار بودجه لحاظ گردد اما متاسفانه این فرصت نیز در لایحه بودجه سال 99 با بی توجهی به نظرات کارشناسی از دست رفت و راه چاره بودجه وابسته به نفت فشار حداکثری به مردم و با افزایش مالیات و برداشت از سهم آیندگان با انتشار اوراق شد.

این عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: در این شرایط کشور بعضی دستگاه ها با وجود با بودجه های کلان دولتی و بدون هیچ کارایی درخواست افزایش بودجه هم دارند. این می گردد که بیکاری و گرانی برای مردم و سختی برای مردم ایجاد شده و آخرش هم پول مملکت را بدهند به این مسئول و آن مسئول بخورد و به ریش مردم و انقلاب بخندد.

وی ادامه داد: باید سوال کرد که ارگان های موازی این پول ها را می گیرند و چه خدمتی به مردم می نمایند جز اینکه آخرش به همه مردم درشت گویی می نمایند، اما بعد از همه این مسائل نشنیدن صدای مردم و حقوق شهروندان است که بار تمامی این مسائل بر دوش آنهاست. این روزها و در پی حوادث اخیر زنان و مردان سرزمینم داغی بر سینه دارند داغ جوانانی که تنها درخواستشان این بود که به شرایط معیشتی اعتراضی داشتند و خونشان ریخته شد.

زرآبادی گفت: بعضی آنقدر یاغی و گردن کش شده اند که نه تنها پول مملکت را می خورند بلکه از جان باختن افراد بیگناه به گونه ای سخن می گویند که داغ بر داغ این مردم بیفزاید. این چه حرفی است که انقلاب حجامت شد وای به حال شما. این خون های ریخته را چگونه می خواهید جواب دهید.

نماینده مردم قزوین گفت: اینها همه مردم هستند اگر نه، بگویید تا بدانیم و معین گردد که چه کسی هستند. چه کسی معین می نماید که چه افرادی حق شهروندی دارند. تمام کنید این خودی و غیرخودی را که تنها عده ای می توانند هر حرف و سخنی را بزنند و جوابگو هم نباشند. این ضعف ماست که نتوانستیم حقی را که در قانون برای اعتراض مردم در نظر گرفته شده است مهیا کنیم. این ضعف ماست که سر در زیر برف برده و از یاد برده ایم که تمام سرمایه کشور مردم هستند نه چاه های نفتی که با یک امضا تحریم می گردد و نه موسساتی که پر از اختلاس است.

زرآبادی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور امیدوارم نگویید که از حوادث آبانماه هم بی اطلاع هستید مگر شما نبودید که می گفتید که من سرهنگ نیستم و حقوقدان هستم حالا در مقام یک رئیس جمهور آن هم حقوقدان از حقوق این مردم دفاع کنید تا شاید التیامی بر داغ و اندوه فراوان آنان باشد. چرا صادقانه با مردم صحبت نمی کنید اگر در کنار مردم باشیم مسائل حل می گردد و گرنه این ره به ناکجاآباد خواهد رسید.

وی ادامه داد: نمی گردد فلان دادگاه علنی باشد و فلانی چون سفارش شده است نه دادگاهی و نه مجازاتی اگر رانتی و سفارشی در برخورد با مفسدان عمل کنیم نتیجه اش بی اعتمادی مردم و گسترش فساد خواهد بود. باز هم تکرار می کنم ما جز این مردم سرمایه ای نداریم و اگر با مردم صادقانه صحبت نکنیم و بخواهیم همه چیز را قربانی سیاست کاری های خود کنیم نتیجه اش می گردد ناامیدی، بی عدالتی و بهم ریختگی.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: امروز قوانین ما نیازمند اصلاح و تغییر است اما آنچه دردآور است مدیرانی است که همین قوانین را در نظر نمی گیرند طوری رفتار می نمایند که گویا قانون در اراده آنهاست حتی حق مردم را پایمال می نمایند و گردنکشی می نمایند و تنها خودشان را برحق می دانند مگر می گردد کشور را با قانون ملی دچار ضرر و زیان کنیم و هر کسی هم اعتراض داشت با میل خودمان با او برخورد کنیم.

وی در انتها نطق خود با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) گفت: ایشان فرمودند این مردمند که شماها را روی کار آوردند این مردم کوچه و محله که شماها را روی مسند نشاندند ملاحظه آنها را بکنید. این جمهوری را تضعیف نکنید بترسید از آن روزی که مردم بفهمند که در باطن ذات شما چیست از آن روز بترسید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 676

به "زرآبادی: این چه حرفی است که انقلاب حجامت شد ، آقای روحانی امیدوارم نگویید از حوادث آبان ماه اطلاع ندارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زرآبادی: این چه حرفی است که انقلاب حجامت شد ، آقای روحانی امیدوارم نگویید از حوادث آبان ماه اطلاع ندارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید