همکاری های جدید گمرکی ایران و چین، پیشنهاد ایجاد دروازه تجارت مشترک

به گزارش اینمن، برنامه های جدید همکاری ایران و چین برای گسترش همکاری های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین با رئیس کل گمرک مطرح شد که یکی از پیشنهادات طرف ایرانی ایجاد دروازه تجارت مشترک است.

همکاری های جدید گمرکی ایران و چین، پیشنهاد ایجاد دروازه تجارت مشترک

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه مالی اینمن، به نقل از گمرک ایران، برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رئیس کل گمرک ایران آنالیز شد و در این نشست سفیر چین در تهران تاکید نمود که چین خواهان گسترش مناسبات تجاری با ایران است.

در ابتدای جلسه مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران با اشاره به روابط قوی تجاری بین دو کشور ایران و چین به طرح پیشنهاداتی جهت تقویت هرچه بیشتر تبادلات تجاری پرداخت.

وی با طرح پیشنهاداتی نظیر تبادل اطلاعات گمرکی در قالب آموزش کارکنان طرفین ، تقویت مقوله جاده ابریشم ، ایجاد دروازه تجارت مشترک ، استفاده از تجارب مفید دو کشور ، تبادل تصاویر ایکس ری از سوی دو طرف و بسیاری مسائل دیگر پیشنهاد داد جهت دستیابی به نتایج بهتر و سریع تر هر شش ماه یکبار نشستی با حضور مسئولان مربوطه دو طرف برگزار شود.

در ادامه نیز سفیر چین در ایران با تقدیر و تشکر ویژه از گمرک ایران و مسئولان آن تاکید نمود: از جمله بزرگ ترین شرکای تجاری چین کشور ایران است که سالیانه صادرات و واردات کالاهای زیادی بین دو کشور انجام می گیرد, بنابراین گسترش این روابط جزو مسائل پر اهمیت برای کشور چین است و تمام کوشش خود را در جهت هر چه بهتر کردن روابط خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 364

به "همکاری های جدید گمرکی ایران و چین، پیشنهاد ایجاد دروازه تجارت مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های جدید گمرکی ایران و چین، پیشنهاد ایجاد دروازه تجارت مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید